Достапни линкови

Повредени деца во сообраќајка кај Македонска Каменица


При судар на полициски џип и минибус што превезувал ученици се повредени најмалку 4 деца и возачот на комбето соопшти штипската полиција. Потпаролката на штипската полиција Снежана Санева изјави дека повредените се однесени во болницата во Кочани а несреќата се сличила на патот Македонска Каменица – Саса. Таа додаде дека се уште не се познати причините на судирот.
XS
SM
MD
LG