Достапни линкови

Протест и контра-протест во Струмица


Со трактори и тракторски приколки, земјоделци од неколку села од општина Босилово и Василево, денеска продефилираа низ центарот на Струмица, протестирајки против лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски. Тие наведуваа дека тој досега три пати бил премиер и оти не ги исполнувал нивните барања. Истовремено, со образложение дека протестот не е пријавен во полиција, а таа не превзема ништо, општинската администрација организираше контра протест и не им беше дозволен пристап на тракторите на земјоделците пред зградата на локалната самоуправа.
XS
SM
MD
LG