Достапни линкови

Родригез: Франција плати висока цена


Шпанскиот премиер Џозе Луис Родригез ја обвини баскиската сепаратистичка група ЕТА за убиство на фрнациски полицаец. Француската полиција соопшти дека досега уапсила еден осомничен за убиството и трага по уште еден азилант за кого се сомневаат дека бил соучесник. Родригез изјави дека „Франција плати висока цена што ни помогна во апсењето на членовите на ЕТА“.
XS
SM
MD
LG