Достапни линкови

Палестинците барат Израел да престане со спорната градбата


Палестинскиот претседател Махмуд Абас побара од Израел да прекине со градба во, како што вели, окупуираната територија вклучувајќи го и Источен Ерусалим. Абас по средбата со бразилскиот претседател Луиз Инацио Лула де Силва изјави дека Палестинците ги спроведуваат обврските од договорот, а истото треба да го направи и Израел.
XS
SM
MD
LG