Достапни линкови

Најмалку 11 лица загинале во Нигерија


Најмалку 11 луѓе загинале при напад врз едно село во близина на нигерискиот град Џос, јавувааат новинските агенции. Нигериската војска се уште не соопштила информации за нападот. Пред два месеци во тој регон загинаа над 400 луѓе при судир на муслимански и христијански групи.
XS
SM
MD
LG