Достапни линкови

Медведев ќе ја посети Украина


Рускиот претседател Дмитри Медведев планира да го посети Киев на 17 – ти мај. Од канцеларијата на украинскиот претседател Виктор Јанукович соопшти дека датумот на посетата го договориле двајцата претседатели во телефонски разговор.Тоа ќе биде прва посета на рускиот претседател на Украина по победата на Јанукович на изборите.
XS
SM
MD
LG