Достапни линкови

Во Авганистан убени двајца бомбаши самоубијци


Двајца бомбаши самоубијци биле убиени при нивниот обид да влезат во еден меѓународен хуманитарен камп во градот Лашкар Гах во авганистанската провинција Хелманд. Во инцидентот бил повреден и еден странски работник во кампот. Овој град се наоѓа во близината на подрачјето каде што НАТО покрена офанзива против талибанците во Авганистан.
XS
SM
MD
LG