Достапни линкови

Ватерполо: Македонија- Грција 7:6


Македонската ватерполо репрезентација синоќа во Скопје, во рамките на Светската лига, ја совлада Грција со 7-6 и ја забележа првата победа во групата, во која се натпреваруваат и Хрватска и Русија. На табелата води Хрватска со 13 бодови, пред Грција и Русија, а Македонија е последна со 3 бода.
XS
SM
MD
LG