Достапни линкови

Фицџералд е задоволен од подготвеноста на македонските војници.


Делегација од здружената команда на НАТО во Неапол, предводена од адмиралот Марк Фицџералд, е на дводневна посета на Македонија.Фицџералд изрази задоволство од подготвеноста и професионалноста на македонските војници. Делегацијата денеска се сретна со министерот за одбрана Зоран Коњаноски и со началникот на Генералштабот на АРМ генерал-потполковник Мирослав Стојановски.
XS
SM
MD
LG