Достапни линкови

Назарбаев во посета на Узбекистан


Казахстанскиот претседател Нурсулатан Назарбаев е во дводневна посета на Узбекистан. Казахстанските власти соопштија дека главни теми на агендата на Назарбаев се регионалната безбедност и водните ресурси.
XS
SM
MD
LG