Достапни линкови

СДСМ бара ТВ дуел, ВМРО бара одговори


Лидерот на опозициската партија СДСМ, Бранко Црвенковски денеска го повика премиерот Никола Груевски на телевизиско соочување.Тој изјави дека е подготвен да разговара вмровските и сдсмовските приватизации, за патриотизмoт и предавствата, а најмногу за тоа како планира ВМРО да ги реши проблемите со кои се соочува државата. Директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски изјави дека ја разбираaт нервозата и паниката на Црвенковски и оти како што вели не можaт да го прифатат тоа како нивни мотив за политичко дејствување.Тој додаде дека Црвенковскитреба да им даде одговор на граѓаните за тогашните проблеми.
XS
SM
MD
LG