Достапни линкови

Иранскиот Парламент го прифати буџет-планот на Ахмадинеџат


Иранскиот Парламент денеска го одобри буџетот за оваа година, тежок 368 милијарди долари и покрај грижите за инфлација. Пратениците отпрвин одобрија буџет кој е за 20 милијарди помал од сега одобрениот. По барање на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат се вметнати и тие 20 милијарди долари .

XS
SM
MD
LG