Достапни линкови

Во напад на беспилотно летало убиени 3 милитанти во Пакистан


Официјални преставници на Пакистан соопштија дека од беспилотно американско летало е стрелано во Северен Вазиристан, при што биле убиени 3 милитанти. На таков начин беа убиени високи лица во хиерархијата на талибанците и Ал Каеда. Пакистан бара од Соединетите Држави да добие такви летала за свои потреби.
XS
SM
MD
LG