Достапни линкови

Почина најнискиот човек во светот


Најнискиот човек во светот кинезот Хе Пингпинг почина од срцеви компликации на 21 годишна возраст. Тој беше висок 21 сантиметар. Неговото семејство вели дека многу пушел и дека престанал да расте кога наполнил 18 години.
XS
SM
MD
LG