Достапни линкови

Инцидент пред индискиот вселенски центар


Чуварите на индискиот вселенски центар во јужна Индија размениле оган со две лица кои се појавиле пред центарот, а потоа избегале. Според полицијата, се уште е рано да се каже кој стои зад инцидентот. Овој центар се води како високо ризична цел за терористите.
XS
SM
MD
LG