Достапни линкови

АББА во Музеумот на славните во Кливленд


Шведската поп група АББА е преставена во Рок енд Рол Холот на славните на синоќешната забава во Њујорк. АБА има продадено над 100 милиони плочи во светот. Овој музеум е во Кливленд каде што терминот Рок енд Рол беше популаризиран од радио ди џејот Алан Фрид.
XS
SM
MD
LG