Достапни линкови

Ештон во посета на Либан


Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика Кетрин Ештон, со денешната посета на Бејрут, ќе ја продолжи својата четиридневна турнеја по Блискиот Исток. Вчера таа беше во посета на Каиро, при што изјави дека ЕУ сака да го поттикне мировниот процес на Блискиот Исток. За таа цел Ештон најави поголема помош за Палестинците преку зајакнување на своите безбедносни мисии во Либан и во палестинските области.
XS
SM
MD
LG