Достапни линкови

Рен: ЕК е подготвена да излезе со предлог за Грција


Европската комисија е подготвена да излезе со предлог со цел воспоставување на „европски механизам за координирана и условена помош“ за Грција која е соочена со финансиски проблеми. Ова го изјави денеска во Брисел, еврокомесарот за економија, Оли Рен. Тој додаде дека министрите денска ќе разговараат и за стабилност на еврозоната. Tема на дводневниот состанок во Брисел на министрите за финансии на Европската Унија e должничката криза на членките на Унијата.


XS
SM
MD
LG