Достапни линкови

Ракетен напад врз американска база во Авганистан


При ракетен напад врз американска воена база во Авганистан загинал еден човек, пренесуваат новинските агенции. НАТО се уште не соопшти дали станува збор за загинат војник или цивил. Нападнатата база Баграм е дом на 24 илјади војници и припадници на цивилната поддршка на војната против Талибанците.
XS
SM
MD
LG