Достапни линкови

Притисок врз опозиционите лидери во Иран


Иранските медиуми јавија дека група луѓе вчера ја опколиле куќата на опозициониот лидер Мехди Каруби во Техеран, при што извикувале слогани против него и барале да биде изведен пред суд. На фасадата каде што живее Каруби биле испишани пораки за негова екзекуција, како и против другите опозиционери, Мир Хосеин Мусави и поранешниот реформистички претседател Мухамед Катами.
XS
SM
MD
LG