Достапни линкови

Акција против руската мафија во Европа


Најмалку 69 лица биле уапсени во акцијата против руската мафија во неколку европски држави, соопшти денеска шпанската полиција. 24-ца од нив биле уапсени во Шпанија, а акцијата сеуште била во тек.
XS
SM
MD
LG