Достапни линкови

Бран поскапувања на цените во Грција


Во Грција од денеска има бран на нови зголемувања на цените, поради стапувањето во сила на зголемувањето на данокот од 19 на 21 насто. Ова е дел од мерките на грчката влада за излегување од финансиската криза, што е тема и на денешниот состанок во Брисел на министрите за финансии на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG