Достапни линкови

Ештон во посета на Блискиот Исток


Кетрин Ештон, шеф за надворешни работи на Европската Унија, денеска ја започнува турнејата низ Блискиот Исток. За време на петдневниот престој во регионот, Ештон ќе ги посети Египет, Сирија и Израел, а можно е и Појасот Газа. Главна тема на разговорите ќе биде можноста од обновување на блиско – источните мировни преговори.
XS
SM
MD
LG