Достапни линкови

26 загинати во несреќа во северо-западна Индија


Во сообраќајна несреќа во северо-западна Индија, загинале 26 лица, а над 30 биле повредени. Автобус со студенти и професори излетал од мост и се урнал во речно корито.
XS
SM
MD
LG