Достапни линкови

Експлозија на автомобил бомба во Фалуџа


7-мина цивили загинале, а 13 биле повредени при експлозија на автомобил бомба во ирачкиот град Фалуџа, соопшти полицијата. До експлозијата дошло на една фрекфентна улица во центарот на градот.
XS
SM
MD
LG