Достапни линкови

Јемен - Антитерористички воздушни напади


Јеменскиот министер за одбрана соопштува дека, во воздушни напади на југот на земјата, се убиени двајца познати членови на Ал Каеда. Не се соопштуваат детали за рангот на терористите.
XS
SM
MD
LG