Достапни линкови

Временска прогноза - сончево со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен ветер, претежно од северен правец. Утринската температура се движи од минус 6 до 1 степен, а дневната ќе достигне до 14 степени.
Во Скопје и околината, слично време со температури до 9 степени.
XS
SM
MD
LG