Достапни линкови

Абдулах ја повика ЕУ да се активира за мир на Блискиот Исток


Кралот на Јордан, Абдулах денеска ја повика Европската Унија да одигра поголема улога во мировниот процес на Блискиот Исток, по средбата со претседателот на Европскиот парламент , Јержи Бузек. Тој предупреди дека планот на Изреал да изгради еврејска населба во Источен Еусалим , и слични потези на владата само ги влошуваат шансите за мир и создаваат тензии и нестабилност во регионот .
XS
SM
MD
LG