Достапни линкови

Убиства во Мексико


Вашингтон соопшти дека се убиени една службеничка во американскиот конзулат во пограничен град во Мексико, нејзиниот сопруг и сопругот на мексиканска службеничка. Во последниве два дена во Мексико загинаа над 30 луѓе во улични пресметки, пренесуваат новинските агенциите.
XS
SM
MD
LG