Достапни линкови

Најмалку 16 Талибанци се убиени во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека убиле најмалку 16 Талибанци .При бомбардирање на неколку талибански бази во близина на авганистанската граница, погоден ае и куќата на еден од талибанските водачи но се уште нема инфорамции дали лидерот е убиен за време на нападот.Пакистанската офанзива следува по неколкуте самоубиствени бомбашки напади во Пакистан изминатава недела, при кои загинаа голем број на војници, полицајци и хуманитарни работници, пренесуваат новинските агенции.


XS
SM
MD
LG