Достапни линкови

Тадиќ бара да се почитува резолуцијата на ОН за Косово


Српскиот претседател Борис Тадиќ изјави денеска во Нови Сад дека ќе присуствува на секој регионален форум каде Косово ќе се третира според Резолуцијата 1244 на Обединетите Нации. Тој додаде дека нема намера да ја блокира соработката и комуникацијата со косовските институции, туку сака да обезбеди регионално учество на Косово на начин што нема да го доведе во прашање интегритетот на Србија.
XS
SM
MD
LG