Достапни линкови

Загина американски војник во Ирак


Американски војник загина и двајца се ранети при напад на американска база во централниот дел на Ирак, пренесуваат новинските агенции. Американската војска, пак , соопшти дека војникот загинал во невоен инцидент во северната провинција Најнвех. Според воените податоците објавени на страната„Операција за слобода во Ирак“ во последниве 7 години во Ирак загинале над 4 илјади американски војници.
XS
SM
MD
LG