Достапни линкови

Протести во Индонезија


Неколку илјади луѓе протестираат во Индонезија поради најавената посета на земјата од американскиот претседател Барак Обама. Индонезиската полиција соопшти дека демонстрантите се следбеници на конзервативната исламистичка група Хизб ур Тахрир и дека протестите се одвиваат во мирна атмосфера. Обама треба да ја посети Индонезија кон крајот на март.

XS
SM
MD
LG