Достапни линкови

Пакистан го возвраќа ударот


Пакистанските власти соопштија дека убиле најмалку 9 Талибанци и бомбардирале во серија неколку талибански бази во близина на авганистанската граница. Пакистанската офанзива следува по неколкуте самоубиствени бомбашки напади во Пакистан изминатава недела, при кои загинаа голем број на војници, полицајци и хуманитарни работници, пренесуваат новинските агенции.
XS
SM
MD
LG