Достапни линкови

Лажна дојава за бомба


Лажна дојава за бомба предизвика паника и евакуација на аеродром Шарлероа кој се наоѓа јужно од Брисел, пренесуваат белгиските новински агенции. Претставници на цивилното воздухопловство соопштија дека по алармот за поставена бомба не пронашле никаква експлозивна направа и авионот е подготвен да летне според планираното за Мароко.XS
SM
MD
LG