Достапни линкови

Ештон ќе го посети Блискиот Исток


Шефот за надворешна политика на Европската Унија, Кетрин Ештон ќе престојува во неколку дневна посета на Блискиот Исток. Ештон изјави дека патува со јасна порака, да ги поттикне властите да се ангажираат повеќе во преговорите за мир во регионот. Таа денеска треба да пристигне во Египет.
XS
SM
MD
LG