Достапни линкови

Два авиона избегнале судар


Француски патнички авион и швајцарски приватен авион избегнале судар во воздух, над Ница. Француските власти соопштија дека пилотот на швајцарскиот приватен авион не ја почитувал стандардната процедурата, но и двата авиона навремено извеле маневр со што бил избегнат судар. Француската управа за цивилно воздухопловство најави истрага за инцидентот.
XS
SM
MD
LG