Достапни линкови

Силен земјотрес во Јапонија


Земјотрес со интезитет од 6,6 степени по Рихетеровата скала го погоди централниот дел на Јапонија. Земјотресот е почуствуван и во Токио информираат од јапонската сеизмолошка агенција.Се уште нема информации за повредени и дали е причинета материјална штета.
XS
SM
MD
LG