Достапни линкови

Израел уапси еден од водачите на Хамас


Израелската војска соопштии дека вчера уапсила еден од водачите на палестинскиот Хамас на Западниот Брег. Во соопштението е наведено дека уапсениот Махер Уда е обвинет за соучество во нападите во 1990-тата година при што загинале над 70 Израелци.
XS
SM
MD
LG