Достапни линкови

Бомбашки напади во Авганистан, најмалку 27 загинати


Авганистанското министертво за внатрешни работи соопшти дека во Кандахар се регистирани неколку експлозии на бомби и истрелани се неколку ракети. Според полициските извешаи до сега се регистрирани над 27 цивили и полицајци и ранети се околку 50 луѓе.Бомбите биле поставени пред главниот затвор,потоа во близина на главната полициска станица и покрај резиденцијата на авганистанкиот претседател.


XS
SM
MD
LG