Достапни линкови

Војници на ОН загинале во сообраќајна несреќа


Потпаролот на мировните сили на Обединетите Нации, Дијего Фулко изјави дека двајца војници загинале и тројца се повредени при сообраќајна несреќа во Либан.Либанска новинска агенција пренесува дека загинатите војници биле француски државјани.
XS
SM
MD
LG