Достапни линкови

Бомбашки напад во Ирак


Ирачката полиција соопшти дека при неколку бомбашки напади во Багдад и Мосул загинале најмалку три лица и уште десетина се ранети. Меѓу повредените се и неколку полицајци се вели во соопштението.
XS
SM
MD
LG