Достапни линкови

ЕУЛЕКС го осуди нападот на нивното возило во Косово


Канцеларијата на Еулекс во Приштина денеска го осуди синоќешниот напад на возилото на мисијата кај Зубин поток. Во соопштението стои дека таквите напади не им одат во корист на интересите на граѓаните на Косово, па и на Западен Балкан на патот на евроинтеграциите.
XS
SM
MD
LG