Достапни линкови

Бомбашки напади во Авганистан


Најмалку шест луѓе загинале во експлозија на рачна бомба во централниот дел на Авганистан, соопшти локалната полиција, додавајќи дека бомбата била фрлена врз едно возило на автопатот во провинцијата Урузган. Полицијата јави дека во западниот дел на земјата загинале и двајца талибанци во експлозија на бомба која имале намера да ја постават на патот во провинцијата Багдис.
XS
SM
MD
LG