Достапни линкови

Несреќа во рудникот Добрево, повреден еден рудар


Еден рудар бил повреден во несреќата што се случи синоќа кога се запалил трансформатор во една од јамите во пробиштипскиот рудник Добрево. Четириесет и две годишниот рудар Ванчо Гаврилов се здобил со изгореници по лицето и градниот кош. Во Штипската клиничка болница велат дека состојбата на рударот била стабилна и оти тој се наоѓал надвор од животна опасност.
XS
SM
MD
LG