Достапни линкови

Нападнато возило на Еулекс


Едно возило на Еулекс синоќа било нападнато на админситративниот пункт кај Зубин Поток во северниот дел на Косово, соопшти косовската полиција, наведувајќи дека нападот бил извршен со огнено оружје. Во нападот немало повредени, а полицијата трагала по извршителите.
XS
SM
MD
LG