Достапни линкови

САД загрижени за верските прогони во Иран


Соединетите држави изразија загриженост за верските прогони во Иран. Стејт департментот соопшти дека властите во Техеран во изминативе недели уапсиле најмалку 25 припадници на Бахаи верата, додека уште шеесетина други биле во затвор само врз основа на нивните верски убедувања.
XS
SM
MD
LG