Достапни линкови

Клинтон: ОН со повеќе жени на водечки позиции


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека на Обединетите нации им требаат повеќе жени на раководни функции. Клинтон, говорејќи на конференцијата во Обединетите нации посветена на еднаквоста на жените, изјави дека страдењата на жените одат заедно со нестабилноста на една држава.
XS
SM
MD
LG