Достапни линкови

Нападите во Лахоре - знак на очај на милитантите


Двајца бомбаши самоубијци денеска убија 39, а ранија речиси 100 лица во Лахоре, меѓу кои и воен персонал, соопштија пакистанските власти. Цел на нападите биле воени возила во населена област. Според полицијата, денешниот напад покажувал колку биле очајни милитантите. Лахоре е цел на напади на исламски милитанти во изминативе месеци. Во понеделникот 13 лица загинаа во самоубиствен напад врз објект на безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG