Достапни линкови

Русија и Индија склучија неколку високо профитни договори


Русија и Индија денеска потпишаа неколку високо профитни договори. Меѓу нив и договори за продажба на руски воени авиони во вредност од неколку милијарди долари. Договорите денеска во Њу Делхи ги потпишаа премиерите Владимир Путин и Манмохан Синг.
XS
SM
MD
LG